GenelGündemİlçeler

“Siyasiler, Şehrin Taleplerini Hükümete İletemiyorlar”

Milli Yol Partisi Sivas Milletvekili Zeki Haral, Sivas’ta siyasete bakış anlayışının değişmesi gerektiğini belirterek, Sivaslıların Sivas’ı siyasiler için dikensiz gül bahçesi yapma anlayışından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.
BİZİM EN BÜYÜK SORUNUMUZ İŞİNİ YAPMAYAN SİYASİLERİ EL ÜSTÜNDE TUTMAMIZ
Haral, “Bizim en önemli gördüğümüz mesele şu. Sivaslıların siyasete bakışını, bürokrasiye bakışını, sivil toplum anlayışına bakışını mutlaka değiştirmesi lazım. Bu şehri, siyasiler için bir dikensiz gül bahçesi olmaktan çıkartmamız lazım. Sivaslılar işini yapmayan vekiller, işini yapmayan belediye başkanlarının işini yapmayan bürokratları mutlaka zorlaması, yapılmayanlar ve verdikleri sözlerin takibini yapmaları lazım. İşini yapmayan bürokrat Sivas’ta gönül rahatlığıyla gezmemeli. İşini yapmayan idareciler el üstünde tutulmamalı. Yani en büyük sorunlarımızdan biri de bu. Yani işini yapmayan el üstünde tutuyoruz. Sonra da dizlerimizi dövüyoruz.” Dedi.
Vatandaşların artık hesap sorması gerektiğinin altını çizen Haral şöyle konuştu:
“Bu anlayışı eğer Sivas’ta değiştirirsek, sorgulayabilirsek hesap sorabilirsek, Sivas’ta çok şeyin değişeceğini düşünüyoruz. Bizim olmazsa olmazımız bu anlayışın değişimi. Sivas’ta siyaseti değişime, dönüşüme uğratmak, şehirde iktidar milletvekilleri hükümetin verdiği kadar şehre hizmet ediyorlar. Şehrin taleplerini yeterince hükümete iletemiyorlar, itiraz edemiyorlar. Onlar ne kadar verirse o kadar… Muhalefet milletvekilleri de mecliste birkaç konuşma yaptı mı? İşi gördüklerini sanıyorlar. Ama muhalefet böyle bir şey değil. Muhalefet şehrin eksiklerini göreceksiniz. Talep edeceksiniz. Proje ürettireceksiniz. Ve kamuoyu oluşturacaksınız bunu sağlamazsanız muhalefet görevinin hakkını vermemiş oluyorsunuz. Öyle mecliste üç beş konuşmayla bu iş çözülmez.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu