GenelGündemİlçeler

Sivas Sporcuları Niğde’deki U15 Serbest Güreş Müsabakasında Başarıyla Temsil Etti

Niğde‘de yapılan U15 Serbest Güreş Müsabakasında Sivas Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu 2.liği elde ederken, üç sporcu 3.lük elde etti. Yine sporculardan ikisi müsabakayı 5.olarak tamamlayarak milli takıma gitmeye hak kazandılar. Ayrıca takım sıralamasında Sivas Sporcu Eğitim Merkezi Türkiye 3.lüğü elde etti.

 

İlimizi başarıyla temsil eden sporcularımızın isimleri ve dereceleri ise şöyle:

38 kilogramda Muhammed Mustafa Yiğit / Sivas SEM – 2inci

68 kilogramda Serdar Üngör / Sivas SEM – 3üncü

100 kilogramda Akif Atmus / Sivas SEM-3üncü

100 kilogramda Dursun Eren Yılmaz / Sivas SEM-3üncü

75 kilogramda Barış Kocatepe / Sivas SEM- 5inci

68 kilogramda Enes Ünal Sivas / SEM – 5inci

 

6-8 Haziran tarihleri arasında 55 ilden, yaklaşık 800 sporcunun katılımıyla Niğde Merkez Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Mehmet Esenceli U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda kıyasıya geçen müsabakalar tamamlandı. Niğde’de ilk gün (34-38)-44-52-62-68-75 kilogramda sporcular mindere çıktı.

Uluslararası Olimpik Kategorisi Güreş Hakemi Tarık Erdem U15 Serbest Güreş Müsabakası başlangıcında şu ifadelerde bulundu:

“Düzenlenen şampiyonada müsabakaların başhakemliği görevini yapıyorum. Şampiyonamız bugün başladı ve ilk günde 451 güreşçimiz mindere çıkacak, yarın ve ertesi günde bu sayıda başka gruplarımız gelecek ve onların yapacakları müsabakalar ile şampiyona sona erecek.  Şampiyonada toplamda 1000’e yakın sporcumuz burada güreşecek. İlerdeki olimpiyat şampiyonlarımızı, dünya şampiyonlarımızı buradan seçeceğiz. Burada hazırlıklarını yapıp ülkemizi temsil edecekler. Bu noktada biz burada bu sporcuların da seçmelerini yapıyoruz. Bize bu imkanı tanıyan Niğde’deki yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

6-8 Haziran tarihleri arasında Niğde’de gerçekleştirilen olan Mehmet Esenceli U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında güreşçiler minderde kıyasıya mücadele ederken, şampiyona 8 Haziran tarihinde sona erdi. Yarışma sonrası düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyelerince takdim edildi.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan TUNÇ, U15 Serbest Güreş Müsabakasında ilimizi performanslarıyla en iyi şekilde temsil  eden sporcularımızı ve sporcularımızın antrenörlerini tebrik etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu