GenelGündemYerel Haberler

Sivas Basınını Hafife Almayın Demek İsterdim!!!

Sivas’ta son yıllarda basın camiası çok ciddi itibar kaybı yaşıyor. Birileri parayla haber yapma peşinde, birileri Vali ne derse yazarım tarzında…

İşsiz gazetecileri ise kimse görmüyor. Evlerine ekmek götürebilmek için sektörün önemli isimleri alanları dışında iş yaparken sektör iyice daralmaya başladı.

Vali Salih Ayhan döneminde ise böl parçala yönet mantığıyla basın kutuplaştırıldı. Basından olmayan isimler Valiyi ziyaret gitti, İl Özel İdaresine ait şirketlerden desteklendi. Vali Salih Ayhan bununla yetinmeyip ulusaldan yandaş grubun yazarları Sivas’a getirerek sözde Sivas’ı ve yatırımları tüm dünyaya duyurdu. Tabi bu iş içinde ciddi paralar harcandı. Kendine yakın gördüğü tüm isimlere ciddi destekler verilirken bu harcamalarla ilgili Milletvekilleri dahi bilgilendirilmedi.

Sivas ne yazık ki her zaman ki gibi EL’leri sevme, hak etmeyenlere alkış yapma alışkanlığını sürdürüyor. Tabiki basın itibar kaybederken onların değerli olduğunu hissettirmeye çalışan isimlerde yok değil.

Şehrin ağabeyi konumunda olan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin hiçbir basın kuruluşunu alçaltıcı şekilde haber yapın para verelim moduna sokmadı. Başkan Hilmi Bilgin, basın cemiyetlerine de hak ettikleri değeri itibarı verdi. Ne zaman basın mensuplarının desteğe ihtiyacı olduysa Başkan Hilmi Bilgin, kimse duymadan o desteği verdi.

Gelelim sonuca eğer basına destek veriyorsanız onlarda sizlerin bazen çok da değerli olmayan saçma servis edilen haberlerinizi düzelterek yayımlıyor.

Karlı dağdan kar bağışlıyor tavrınızı bitirin. Basınla iletişimi sağlayan personelleriniz haddini aşmasın, kimse basına ayar veremez.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, koruma ekibi ve Özel Kalemini uyararak basın mensuplarına yönelik baskıcı, dikkate almayan tavırlarından vazgeçirmelidir. Ya da basını programlarına davet etmemelidir. Programa davet edilen basın mensuplarına “giremezsiniz, sen kimsin” gibi tavırlar takınan kişilere talimatı kim veriyorsa derhal uyarılmalıdır.

Bu günden itibaren www.sivashaber346.com olarak hak etmeyen hiçbir kurumun reklam haberini yayınlamayacağız. (Haber sitemiz kimseden reklam, haber karşılığı ücret, abone vs gibi bir destek almamaktadır, almayacaktır.)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu