GenelGündemİlçeler

STK Temsilcileri Sivas Milletvekillerini TBMM’de Ziyaret Etti

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı merkez ve ilçe oda başkanları ile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, TBMM’de Sivas Milletvekillerini ziyaret etti.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, SESOB Başkanı Hakan Demirgil ve beraberindeki heyet, TBMM’de MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hakan Aksu ve Rukiye Toy ile esnaf ve tüccarın sorunları, Sivas’a yapılacak hizmetler ve ilimizin gelişmesi için yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

BİZLERDE İLİMİZİN TARIM VE HAYVANCILIĞININ GELİŞMESİ İÇİN PROJE ÜRETİYORUZ

Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, milletvekillerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek; “TBMM’de 28. Dönemin sizlere ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Borsamız ve Oda Başkanlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde şehrimiz ve üyelerimiz için çalışıyoruz. Bugünde hep birlikte sizleri ziyaretimiz şehrimizdeki birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi oldu. Sivas’ımız tarım ve hayvancılık şehri. Bizlerde ilimizin tarım ve hayvancılığının gelişmesi için proje üretiyoruz. Projelerimizin hayata geçirilmesi için de siz vekillerimizin desteklerine ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içerisinde istişare ederek güzel çalışmalara imza atacağımıza inancım tam.” dedi.

SİVAS’IN STK’LARI OLARAK HERKESE ÖRNEK BİR DURUŞ SERGİLEYEREK ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirgil ise milletvekillerine hayırlı olsun dileklerini ileterek; “Bizler esnaf teşkilatı olarak, yeni yüzyılın ahileri olarak, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve kalkınması için çalışıyoruz, üretiyoruz. Sivas’ın STK’ları olarak herkese örnek bir duruş sergileyerek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugünde hep birlikte sıkıntılarımızı ve esnafımızın yaşadığı sorunları sizlerle paylaştık. İlerleyen zamanda detaylı bir sunumla sizlere bunu ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

SEVDALISI OLDUĞUMUZ MEMLEKETİMİZ SİVAS’IMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, “Sorunlarınızın çözümü noktasında elimizden ne geliyorsa gayret göstereceğiz. İnşallah önümüzdeki 5 yılı dolu dolu geçirerek, Allah rızası için bu makamları işgal ediyorsak karşılığını hizmet olarak önce ülkemize, sonrada sevdalısı olduğumuz memleketimiz Sivas’ımıza sahip çıkacağız. Sivas’ın tarım ve hayvancılığının yanında sanayisinin de gelişmesi lazım. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak bunu başaracağız” diye konuştu.

SİVAS’IMIZ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy ise; “Sivas’ımız her şeyin en iyisine layık. Siz değerli başkanlarımızla birlikte inşallah sorunlarımızı oturup konuşacağız. Problemlerinizin çözümü noktasında birlikte hareket edeceğiz. Sivas’ımızı, Gazi Meclisimizde her zaman gündeme getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerle birlikte Sivas’ımız ve ilçelerimizin kalkınması için çalışacağız” dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu ise şunları kaydetti; “Kıymetli Başkanlarımız, Borsa Meclis Üyelerimiz, sizleri Gazi Meclisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Ben 5 yıl il başkanlığı yaptım. Sizlerle her zaman bir araya geldik. Şehrimizin sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket ettik. Bundan sonrada aynı şekilde hareket edeceğiz.”

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE SİVAS’IMIZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler ise Sivas heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Babamda Sivas Esnaf Odasına kayıtlı bir esnaftı. O yüzden esnaf teşkilatına yabancı değilim. Sivas’a en yakın zamanda geleceğim ve sizleri ziyaret edeceğim. Sivas’ta daha geniş bir zaman dilimi içerisinde istişare ederek sorunlarınıza çözüm bulacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Sivas’ımız için çalışacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu