GenelGündem

Yerel Esnafa PTT Destek Verdi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından başlatılan kampanya’ya PPT Büşmüdürlüğü de destek verdi.
Geçtiğimiz günlerde ilimiz protokolünün de katılımı ile “ Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık Sivas “ sloganıyla kampanya başlatan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin kampanyasına en anlamlı desteği de PTT Başmüdürü Musa Yıldız yaptı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’i ziyaret ederek, yapılan kampanya’nın çok anlamlı olduğunu ifade eden PTT Başmüdürü Musa Yıldız., bazı kurum personellerinin koruyucu giyim ödemelerinin ve günlük yemek ücretlerinin yerel esnaftan yapılmasını sağlayarak kampanyaya destek verdiklerini ifade etti.
PTT Başmüdürü Musa Yıldız, “Sivas ilinde görev yapan bazı Kurum Personellerine Koruyucu Giyim Ödemelerinin PTTEM Kart aracılığıyla yapıldığı, bu kapsamda ilimize 2023 yılında yaklaşık 16 milyon TL’ cironun Kurum personelleri tarafından harcandığı bilinmektedir. PTTEM Kartın İlimiz yerel mağazalarda kullanılabilmesi adına PTT Başmüdürlüğü tarafından üyelik için gerekli yönlendirme yapacağız. Ayrıca kurum personellerine günlük yemek ücretinin PAYE Kart ile yapıldığı, bu kapsamda ilimizde aylık yaklaşık 1 milyon 600 bin TL harcama yapılmaktadır. PAYE Kartın ilimiz yerel market ve restoranlarında kullanılabilmesi adına PTT Başmüdürlüğü Pazarlama ve Satış Müdürlüğü tarafından sözleşme imzalanarak yerel esnaf ve sanatkarlar faydalandırılacaktır. PTT Başmüdürlüğü olarak gerek koruyucu giyim ödemeleri gerekse de yemek ücretleri ile destek olacağız” dedi.
Esnaf ve sanatkarlara sağlanan desteğin çok önemli olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, kamu kurumlarımızın alışveriş konusunda yerel esnafı desteklemesinin çok anlamlı olduğunu dile getirerek, “Vatandaşlarımızın alışverişlerini yerel esnafımızdan yapmaları konusunda kampanya başlatarak çağrıda bulunmuştuk. Hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın alışverişlerinde yerel esnafı tercih etmeleri çok önemlidir. Kamu kurumlarımızın da duyarlı olması esnaf teşkilatımızı memnun etmiştir. PTT başmüdürlüğümüzün de sağlamış olduğu desteği esnafımıza olumlu yansıyacaktır. PTT Büşmüdürümüz Musa Yıldız’ın şahsında emeği geçen ve katkı sağlayan kamu kurumlarımızın müdürlerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu