DünyaGenelGündem

Sivas’tan Filistinli Kardeşlere Umut Konvoyu

Sivas’tan Filistinli Kardeşlere Umut Konvoyu

Sivas halkı, İsrail’in saldırıları altında bulunan ve açlıkla mücadele eden Filistinli kardeşlerine yardım elini uzatıyor.

Kent genelinde vatandaşların katkılarıyla İHH Sivas Şubesi aracılığıyla toplanan 2 TIR insani yardım malzemesi, Filistinlilere ulaştırılmak için uğurlandı.

Sivas’tan Filistin’e Yardım TIR’ları Yola Çıktı

İHH Sivas Şubesi tarafından İsrail’in saldırıları altında bulunan ve açlıkla mücadele eden Filistinlilere destek olmak amacıyla 2 TIR yardım malzemesi toplandı. Toplanan yardım malzemelerini taşıyan TIR’lar Cumhuriyet Meydanı’nda tarihi jandarma binası önünden dualarla ‘Özgürlük Filosu’ için sınıra uğurlandı.

Yardımlar Filistin’e Umut Olacak

İHH İç Anadolu Bölge Başkanı Ekrem Keleş, yaptığı açıklamada, “Biz 7 Ekim’den itibaren değil 17 yıldır resmi temsilciliği ile Gazze’de hizmet veren bir sivil toplum kuruluşuyuz. Onlarca çalışanıyla sıcak yemek, kumanya, yetimlere bayramlık, ailelere düzenlik yardım, hastanelere ve ambulanslara yakıt tarzında yardım çalışmaları olan bir kuruluşuz.” dedi.

İHH’nın uzun süredir bölgede olduğunu ifade eden Keleş, “Biz yıllardır bölgedeyiz. Dolayısıyla bu savaşın çıkmasıyla hemen sistemimizi kurduk gelen bağışlarla düzenli yardımlarımızı Gazze’deki kardeşlerimize iletmeye devam ettik. Şuanda uluslararası camiada en fazla yemek dağıtan, ekmek dağıtan ilk üç kuruluş içerisindeyiz. Yakın zamanda bir hedefimiz var. 21 gemi yardım konvoyu göndermek istiyoruz. 1 gemi 380 TIR kapasiteli bu iki TIR inşallah bereket olur. Sivas’tan 380 TIR çıkar ve Gazze’de Sivas’ın iyiliği kalır” diye konuştu.

Dua edilmesiyle birlikte yardım TIR’ları yola çıktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu