GenelGündemİlçeler

Sivas’ta 67 Öğrenci TIMSS Sınavına Girecek

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas’ta TIMSS sınavı için hazırlıkları yerinde inceledi.

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas’ta Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) sınav uygulamasının gerçekleştirileceği Şehit Ramazan Nayır İHO‘yu ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, hazırlık sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından dört yıllık periyotlarla gerçekleştirilen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) kapsamında Sivas’ta 3 okulda 5 ve 8. sınıf düzeyinde 67 öğrenci sınav uygulamasına katılacak. Öğrencilerin matematik ve fen alanlarındaki başarılarını değerlendirmek için ülke genelinde Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlan uygulamanın yapılacağı okullarda hazırlıklar devam ediyor.

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Şube Müdürü Mehmet Uysal, Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan ve ÖDM’de görevli koordinatör öğretmenlerle birlikte Sivas’ta sınavın uygulanacağı okullardan Şehit Onbaşı Ramazan Nayır İHO’yu ziyaret etti. Okul Müdürü Hasan Sarıtaş ve okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek TIMSS’e hazırlık sürecine yönelik görüş alışverişinde bulundu. Aslan, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF projesi kapsamında akademik, sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda yürütülen çalışmalara da değindi. Aslan, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan ise TIMSS kapsamındaki çalışmalar ve süreç hakkında bilgi verdi. Boğazlıyan, ülke genelinde 4 ve 8. Sınıfları kapsayan uygulamanın Sivas’ta 5 ve 8. Sınıf düzeyinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, daha sonra 5 ve 8. sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu