Gündem

Sivas’a Yeşil Bir Nefes: Yumurtatepe Bölge Parkı Hizmete Açıldı

Sivas Belediyesi, şehrin yeşil dokusunu güçlendirmek ve halkına nefes aldıracak yeni bir alanı daha hizmete açtı. Yumurtatepe Bölge Parkı’nın açılışı, renkli bir törenle gerçekleştirildi.

Parkın açılışına Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in yanı sıra Milletvekilleri Hakan Aksu, Rukiye Toy, Vali Yardımcısı İhsan Maskar, AK Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Bilgin, parkın bölgeye ve şehre değer katacağını belirterek, “Bulunduğu bölgeye ve şehrimize değer katan parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hizmet ve eser siyasetiyle şehrimize yeni projeler kazandırmak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde yapılan kurdele kesimiyle parkın resmi açılışı gerçekleştirildi. Yumurtatepe Bölge Parkı, şehre nefes aldıracak, vatandaşlara dinlenme ve spor yapma imkanı sunacak, yeşil alanların artırılması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Sivaslılar, bu yeni yaşam alanını büyük bir memnuniyetle karşılayarak, şehirlerine katkı sağlayacak bu tür projelerin artarak devamını diliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu