Gündem

Ambulans Helikopter Hizmete Girdi:

Türkiye’nin ikinci büyük yüzölçümüne sahip olan Sivas, sağlık hizmetlerinde önemli bir adım attı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla birlikte, Sivas ve çevre illerdeki hastalara daha hızlı müdahale edilebilmesi amacıyla ambulans helikopter hizmete alındı.

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce 2019-2022 yılları arasında hizmet veren ambulans helikopter, tekrar hizmete alındı ve Sivas’taki Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesindeki helikopter pistine indi. Helikopter, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Sağlık Müdürü Onur Mahmutoğlu ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi tarafından karşılandı.

Vali Yılmaz Şimşek, ambulans helikopterinin hizmete başlamasıyla ilgili olarak, “Ambulans helikopterimiz Sivas’ta hizmete girdi. Bu helikopter sadece Sivas’a değil, aynı zamanda Tokat, Giresun ve Erzincan’ın bir kısmına da hizmet verecek. Sivas geniş bir coğrafyaya sahip olduğu için acil vakalarda hastaları hastanelere ulaştırmakta zorlanıyorduk. Ancak artık bu hizmet sayesinde hastalarımıza daha hızlı müdahale edebileceğiz ve can kayıplarını önleyebileceğiz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı gereği, her türlü hizmeti şehrimize kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Ambulans helikopteri de artık Sivas halkının hizmetinde olacak. Kazasız belasız hizmetlerin devamını diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu