GenelGündem

Vali Şimşek’ten Sanayi Esnafına Ziyaret

 

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, sanayi esnaflarıyla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinledikten sonra işyerlerini ziyaret etti. Yeni Ata Sanayi’de faaliyet gösteren esnafların organize ettiği kahvaltı programına Vali Şimşek’in yanı sıra Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil de katıldı.

Kahvaltı sonrasında Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile birlikte Yeni Ata Sanayi’deki esnafları işyerlerinde ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek,  esnaflarla bir süre sohbet etti. Vali Şimşek, ziyaretlerinde esnafların sorunlarını dinlediklerini ve fırsat buldukça esnaflarla bir araya gelmeye devam edeceklerini belirtti.

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, ahi sofrasına misafir olan ve esnafların taleplerini dinleyen Vali Yılmaz Şimşek’e teşekkür ederek, “Esnaf ve sanatkar bir ülkenin bel kemiğidir. Esnaf ve sanatkar, ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir. Esnafların sağladıkları istihdam ile de işsizliğin azaltılmasına ve yeni istihdam alanlarının açılmasına da önemli katkı sağlamaktadır. Esnaflarımızın sorunlarının çözümünde bizlere her konuda destek olan, sorunlarımızı dinleyen, ahi soframıza katılarak görüş alışverişinde bulunan, esnaf dostu valim sayın Dr. Yılmaz Şimşek’e, Emniyet Müdürümüz sayın Burhan Akçay’a ve Jandarma Komutanımız Jandarma Albay Muhammet  Sevinç’e esnaflarımız ve teşkilatımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek, kahvaltı sonrasında esnafları da işyerlerinde ziyaret ederek, hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu