Genel

Vali Ayhan TEKNOFEST2021’de Başarılı Olan Öğrencileri Ödüllendirdi

Vali Salih Ayhan ve Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, TEKNOFEST2021‘de Başarılı Olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Tebrik Etti.
Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk ve Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, TEKNOFEST’te başarılı olan öğrencilerle Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda bir araya geldi. TEKNOFEST2021’e katılan okulların yarışma görüntülerinin yer aldığı videonun gösterime sunulması ile başlayan programın açış konuşmasını okul Müdürü Halil Duman Yaptı. Duman, okulda yürütülen proje ve çalışmalar ile TEKNOFEST’te elde edilen başarılar ve hazırlık sürecine ilişkin bilgiler verdi. Daha sonra konuşan Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, yarışmaya katılan ve derece elde eden tüm öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.
Aslan; “Bu festivale, Türk Havacılık Tarihine iz bırakmış Merhum Nuri Demirağ’ın yetiştiği bu topraklardan öğrencilerimizi göndermek, sonuç ne olursa olsun bizim için gurur verici bir hadise olmuştur. Nitekim dualarla uğurladığımız öğrencilerimiz, Sultan Şehri en iyi şekilde temsil etmiş ve elde ettikleri derecelerle göğsümüzü kabartmıştır.” ifadelerini kullandı.
Vali Salih Ayhan ise ERB Döner Kanat kategorisinde Türkiye 3’üncüsü olan Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti. Ayhan; “Sizlerin başarıları ile gurur duyuyoruz. Bu başarılarla diğer okullarımıza da örnek oldunuz. Nuri Demirağ’ın memleketi olan Sivas’ı dünyanın en güzel en iyi havacılık festivalinde başarılı bir şekilde temsil ettiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.
Ayhan, konuşmasının ardından ERB Döner Kanat kategorisinde Türkiye 3’üncüsü olan Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik ederek ödüllendirdi.
TEKNOFEST2021’de ‘Sanayide Dijital Teknolojiler’ alanında 4. olan Sivas Bilim ve Sanat Merkezini ve ‘İnsanlık Yararına Teknolojiler’ alanında en iyi sunum ödülüne layık görülen Sivas Beypınar Ortaokulunu da kutlayan Vali Ayhan öğrencileri ödüllendirerek başarı dileğinde bulundu.
Vali Ayhan, Vali Yardımcısı Öztürk ve Millî Eğitim Müdürü Aslan daha sonra Bilişim Teknolojileri Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin İnsansız Hava Araçları AR-GE Atölyesini de gezen Vali Ayhan, atölyede yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.
Ayhan, Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde Azerbaycan’dan Sivas’a gelerek Bilişim Teknolojileri ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde İHA üretimi ve kullanımı alanında eğitim alacak olan öğrenci ve öğretmenlerle de sohbet etti. Vali Ayhan, programın ardından okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
Programa Şube Müdürleri Mesut Kaş ve Hülya Bozbıyık da katıldı.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu