GenelGündemİlçeler

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında CÜ’den Büyük Başarı

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında Proje Yarışmalarına bu yıl 511 proje başvuru yaptı.  20-22 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen final yarışmasında 9 kategoride toplam 115 proje değerlendirmeye alındı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Mesut Polatgil danışmanlığında Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü öğrencileri Emre Tellioğlu ve Koray Bilgin tarafından hazırlanan “Oynayarak İngilizce Kelimelerimi Öğreniyorum” isimli proje Eğitim kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Öğr. Üyesi Enver Cenan İnce danışmanlığında Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri Sena Nur Ağırtopçu, Zeynep Mercan ve Yaren Keleş tarafından hazırlanan “Sivas Merkez İlçe ve Çevresine Yönelik Optimum Yerleşilebilir Alanların Analitik Hiyerarşi Süreci (AHS) Yöntemi Üzerinden Belirlenmesine Yönelik Olarak Coğrafi Bilgi Sistemleri Tabanlı Analiz Çalışmaları” isimli proje de Akıllı Şehirler ve Ulaşım kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Ödül töreni İstanbul’da TEKNOFEST finalinde yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu