Gündem

SİYASETİ VE DÜRÜSTLÜĞÜ İLE ÖRNEK BİR İNSANDI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, ömrünü Türk İslam davasına adayan ve helikopter kazası sonrasında rahmetli olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu  ve beraberinde hayatını kaybedenleri birkez daha rahmetle yad etti.

Sivas’ımızın ve ülkemizin değerli siyasetçisi olan BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun kişiliği ve siyasi kimliği ile dürüst bir insan olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, hayatı boyunca devleti ve milleti için mücadele verdiğini vurgulayarak, “Sivas’ımızın ve ülkemizin değerli siyasetçisi olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kişiliği ve siyasi kimliği ile dürüst bir insandı. Şarkışla ilçesinde doğan ve hayatı , siyasi yaşamı hep mücadeleyle geçen değerli hemşerimiz, vatan, millet ve memleket sevdalısı, mütevazi bir liderdi.

Siyasetçi olmasına rağmen Sivas’ı, hemşerilerini, dostlarını ve bizleri hiçbir zaman unutmadı. Her fırsatta Sivas’a gelir, büyüklerini ziyaret eder, teşkilatlarında sorunlarını dinlerdi.  Şarkışla ilçesinde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak Dünya’ya gelen yaşamı boşunca mütevazi kişiliği,  çalışkanlığı ve cemiyet çalışmalarıyla dikkat çeken, fikir ve düşüncelerinden taviz vermeyen rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi liderler  arasında ender görülen, nezih üslubuyla da örnek alınan ender kişilerden bir tanesidir.

Sivas için gece gündüz çalışan, her zaman haklının ve hakkın yanında yer alan Muhsin Yazıcıoğlu, hayatı ve yaşamı boyunca da birçok insana örnek olmuş bir siyasetçidir. Hayali ve Kızıl Elması her zaman Türk İslam Birliği ve Türk islam medeniyeti olan Yazıcıoğlu, iyi bir hemşeri, Türkiye ve Türk milleti sevdalısıdır. 7.5 yıl cezaevinde yatmasına rağmen, davasından ve kişiliğinden asla taviz vermemiştir.

 Yaşamı boyunca davasına sadık olan gönül insanı hemşerimizi birkez daha  ölümünün 15. yılında  rahmetle yad ediyorum. Ayrıca, Helikopter kazasında rahmetli olan yol arkadaşları ile gazeteci İsmail Güneş’e de birkez daha Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu