GenelGündemİlçeler

İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Çeki Verildi

Akıncılar Kaymakamlığı soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerini unutmayarak örnek bir proje başlattı. İhtiyaç sahibi ailelere gıda çeki verildi. Gıda çekleri Kaymakam Tarık Safa Kahveci’nin başkanlığında vakıf mütevelli heyetince yapılan toplantıda; hanede bulunan birey sayısı ve hanenin gelir durumuna göre; taban miktar ve kişi başına eklenecek miktarlar kategoriler haline getirilerek aileler tek tek değerlendirildi ve yardım miktarları belirlendi. Çalışmanın devamında aileler kaymakamlığa davet edilerek sosyal markete götürülerek diledikleri ürünleri temin etmelerine imkanı sağlandı.

Uzun yıllardır farklı bir uygulamayı hayata geçiren Akıncılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, vatandaşın ihtiyacına uygun olarak kullanması için sadece gıda alışverişinde kullanılan gıda yardım kuponları ile ilçe esnafının kalkınmasına da katkı sağlaması ve ilçe ekonomisinin canlanması amacı ile Akıncılar ilçesi sınırları içerisinde bulunan köy ve ilçe merkezi yerel market ve bakkallarında alışveriş yapıyor.

İhtiyaç sahibi aileler verilen gıda çeki limitince bu marketlerde kendi istekleri doğrultusunda temel gıda alışverişlerini yapabiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu