GenelGündem

Sivas’ta Narkotik operasyonlar Devam Ediyor

Sivas Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, ilimiz genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor.
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da,
“Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, ilimiz genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik olarak;
Son 7 gün içerisinde yapılan çalışmalarda;
18.10 gram Metamfetamin,
120.56 gram Esrar,
1.05 gram Toz Esrar,
32.62 gram Sentetik Kannobinoid (Bonzai),
20 adet Sentetik Ecza,
4 adet Narkotik Madde Kullanma Aparatı,
ele geçirilmiştir.
Yakalanan şüpheli şahıslar;
11 şahsa TCK 191. madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçu kapsamında işlem yapılmıştır.
3 şahsa TCK 188. madde (Uyuşturucu veya Uyarıcı madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında işlem yapılmış, 1 şahıs Adli Mercilerce tutuklanıp cezaevine teslim edilmiştir.
1 şahsın TCK 191. madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) Suçundan Arandığı anlaşılmış ve sevk edildiği Adli Mercilerce tutuklanıp cezaevine teslim edilmiştir.
1 şahsa “Karayolları Trafik Kanunun” 48/8 maddesince Uyuşturucu veya Uyarıcı madde etkisi altında araç kullanmaktan dolayı 6.909 TL idari para cezası uygulanmış olup şahsın ehliyetine 5 yıl süre ile el konularak, Trafiği tehlikeye düşürmekten dolayı Adli işlemler için ilgili Polis Merkezi Amirliğine teslim edilmiştir.
İlimiz Suşehri ilçesinde 2 şahsa TCK 191. madde (Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçu kapsamında işlem yapılmıştır.
Sivas Emniyet Müdürlüğü olarak; Narkotik maddeler üzerinde sokak satıcılarına karşı çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.
Siz değerli anne ve babaların, ailelerin narkotik maddeler konusunda bilinçli olmalarını, çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmalarını istiyoruz” denildi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu