GenelGündemİlçeler

İhracat Haftasına, 23 Ülkeden 46 Yabancı Uyruklu Öğrenci Katıldı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 8-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen ve 5 gün boyunca devam eden “İhracat Haftası Etkinlikleri” sona erdi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilimizin uluslararası ticarette hak ettiği seviyeye gelmesi ve “İhracat Şehri Sivas” idealine katkı sağlaması amacıyla, Sivas’ın ihracatının ve ihracatçı sayının artırılmasının hedefleyen etkinlikler sona erdi.
İhracat konusundaki bilinçlendirmeye Sivas TSO organizasyonunda uluslararası pazarlara giriş yollarından, devlet desteklerine, ticari istihbarat yöntemlerinden, elektronik ihracata kadar, ihracatın hemen her yönünün ele alındığı 19 farklı oturumda, alanlarında uzman 18 konuşmacı bilgilerini paylaştı. Programa 23 ülkeden 46 yabancı uyruklu öğrenci katıldı.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, “İhracat Haftası Etkinliklerinde kalkınma ajanslarımızın destekleriyle, Ticaret Bakanlığımızın uzmanları sunumlar yaptılar. İhracatın bir parçası olan mali konularda ve KDV iade konusunda da üyelerimize etkinlik yapıldı. İhracat odaklı çalışmalar yapacağımızı ve dış ticaret operasyon merkezi kurgulayacağımızı söylemiştik. Bunu çalışmalarımızın bir başlangıcı olarak kabul ediyoruz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu