GenelGündem

SESOB BAŞKANINDAN İŞYERİ YANAN ESNAFA ZİYARET

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kahvehanesi yanan esnafı ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Perakende sebze hali arkasında asma katta bulunan Şeref Caymaz’a ait Caymaz kıraathanesinde gece saatlerinde yangın çıktı. İki katkı kahvehanenin ahşap olması nedeniyle yangın bir anda çoğaldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen, işyeri çatı, tavan ve iç kısımlarda bulunan, buzdolabı, semaver ve diğer malzemeler tamamen yandı.
Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yangın sonrasında kahvehane işletmecisi Fikret Gürses’i işyerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Kahvehane işletmecisi Fikret Gürses, işyerinde meydana gelen yangının gece saat 03.00 civarında meydana geldiğini ve neden kaynaklandığını bilemediklerini ifade ederek, işletmede bulunan her şeyin yandığını söyledi.
Meydana gelen yangından dolayı üzüntü duyduklarını dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, işletme sahibine geçmiş olsun temennisinde bulunduktan sonra mağduriyetin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
Pandemi sürecinde esnafların çok mağdur olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların ayakta kalmak için mücadele ettiğini , imkanların yeterli olmaması nedeniyle işyerlerine yangın ve doğal afetler için sigorta yaptıramadığını vurgulayarak, yangın sonrasında işyeri tamamen yanan kahveci esnafının mağduriyetinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu