GenelGündemİlçelerYerel Haberler

SCÜ’de Liderlik Eğitimi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) Liderlik ve Etkin Yöneticilik Sertifika Programı düzenlendi.

Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu’nda SCÜ Kalite Koordinatörlüğü ve Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) işbirliğiyle düzenlenen programa SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Kayseri Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi öğretim üyesi ve Kayseri Üniversitesi Kalite Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Ebru Aykan, yöneticiler, müdürler, akademik ve idari personel katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ” Günümüzde yükseköğretim sisteminin hızla değişen teknoloji, öğrenci beklentileri, sektörel ihtiyaçlar ve rekabet anlayışına uyum sağlaması gerekliliği kaçınılmaz bir gerçektir. Bu nedenle kurumların, kurumsal dönüşümlerini sağlayacak yönetim modellerine sahip olması, etkin liderlik yaklaşımlarını benimsemesi, iç kalite güvence mekanizmalarının oluşturması ve kalite güvence kültürünü içselleştirmesi gerekmektedir.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yekbaş ise, “2016 yılında Rektörümüz göreve geldiğinden beri bizim en büyük hedefimiz kurumsallaşma oldu. 2016 yılından bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda üniversitemizdeki değişim, öğrenci ve insan odaklı hizmet anlayışı amaçlarımıza hızla gittiğimizi gösteriyor. Bugün burada işlerimizi daha iyi hale getirmek adına Kalite Koordinatörlüğümüz ile bu toplantıyı düzenliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kayseri Üniversitesinden Prof. Dr. Ebru Aykan da, motivasyon adlı sunumunu gerçekleştirdi. Liderlik ve yöneticilik arasındaki farklara değinen Aykan, her iki pozisyon için de uygulanması gerekenleri kendi tecrübelerinden örnekler vererek anlattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu