GenelGündemİlçeler

Pedallar Cumhuriyetin 100. Yılı Onuruna Dönecek

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu Sivas’tan start aldı.

16 takımdan 100 sporcunun katılımıyla 5 gün, 5 etapta düzenlenecek olan bisiklet turu toplam 784 km’lik bir güzergah üzerinde gerçekleştirilecek.

Vali Yılmaz Şimşek, Milletvekili Hakan Aksu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile il protokolünün katıldığı başlangıç töreninde, sporcular katılım tahtasına imza attı.

Kongre Müzesi Bahçesinde düzenlenen programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, “Sivas’tan Ankara’ya yapılacak 784. km’lik yolculuk, birçok tarihi ve kültürel zenginliğin izini sürmemizi sağlayacak. Bu yolculuk bizlere ülkemizin geçmişinden bugüne kadar uzanan panoramasını sunacak ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını bizlere hatırlatacaktır. Sporcularımızın bu yolculukta göstereceği dayanıklılık,  azim ve sporcu ruhu, bizlere millet olarak ortak hedeflerimize ulaşma konusundaki kararlılığımızı göstermektedir.” dedi.

Burada konuşan Başkan Bilgin, “Belediyecilik anlayışımız çerçevesinde sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz. Yapılan bisiklet turu şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bu önemli organizasyonun kazasız ve güzel bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun startı Vali Yılmaz Şimşek tarafından verildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu