Yerel Haberler

Meclis, Kasım Ayını Yoğun Geçirecek

Sivas İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantıları için bir araya geldi. Kasım ayı oturumlarının ilki, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclisin ilk oturumu, divan kâtipleri Arzu Polat ve Süruri Koçali tarafından Ekim ayı il genel meclisi karar özetleri ile il encümeni karar özetlerinin okunması ile başladı.

Kasım ayı boyunca devam edecek olan birleşimlerin açış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İzmir’de yaşanan deprem felaketinde hayatı kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Sivas Valiliği ve Sivas İl Özel İdaresi tarafından yürütülen projelere Meclisin verdiği destek için teşekkür eden İl Genel Meclisi Başkanı, toplantılarda birçok gündem maddesinin ele alınacağını belirterek, meclis çalışmalarının hayırlı geçmesi temennisinde bulundu.

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarında; İl Özel İdaresinin 2021 yılı Bütçe Tasarısı ile 2022 ve 2023 yılları tahmini bütçelerini görüşecek. Diğer yandan 2021 yılı Kırsal Altyapı Yatırım Programı teklifini görüşülerek karara bağlanacak.

Meclis; İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Göletler ve Su Kaynakları Komisyonuna, Tarım ve Orman Komisyonuna, Plan Bütçe Komisyonuna, Gençlik ve Spor Komisyonuna, Kentsel Yenileme Proje Takip Komisyonuna, Maden ve Doğal Kaynaklar Komisyonuna, Kültür ve Turizm Komisyonuna, Araştırma ve İnceleme Komisyonuna, Hukuk Komisyonuna, İçişleri Komisyonuna, Sanayi Ticaret Komisyonuna ve Meclis Karar ve Yatırımları İzleme Komisyonuna havale edilen konuları görüşerek karara bağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu