GenelSiyasetYerel Haberler

BBP, Gurbetçilerin Yardımlarını Bölgeye Ulaştırdı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Teşkilatı, Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu tarafından Elazığ’da bulunan depremzedelere yönelik gönderdiği yardımları 3 köy 8 mahalleye ulaştırdı.
Elazığ’ın Kuyulu, Genetik ve İçme köyleri ile merkeze bağlı 8 mahalleye yardımları BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Cenik, BBP Elazığ İl Başkanı Emrah Aktağlı ve yöneticiler tarafından dağıtıldı.
Bölgede ihtiyaç duyulan kuru gıda, bebek bezi, çocuk maması, battaniye ve nakdi olarak yapılan yardımlar bölge halkına dağıtan BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, “İdlib’te hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.
Elazığ ve Malatya depreminin ardından bölgede yaraların sarılmaya başlandığına vurgu yapan Bulut, “Milletimiz, deprem sonrasında bir ve beraber olarak bölgedeki halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla seferber oldu. Depreme duyarsız kalamayan Avrupa’daki gurbetçilerimizde Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu aracılığı ile kilometrelerce öteden buradaki acıya, hüzne ortak oldu. Elazığ’daki çığlığı içinde hisseden gurbetçilerimiz bölgeye gönderilmek üzere topladığı yardımları bizlere ulaştırdı. Bizlerde Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu genel başkan yardımcımız İsmail Cenik ile bölge halkımızın taleplerini dinledik ve yardımlarımızı yerine teslim ettik. Tüm gurbetçilerimize teşekkür ediyorum. Depremde ölen kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi ve halkımızı bu tür felaketlerden korusun” dedi.
Avrupa Nizam-ı Alem Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Cenik, yaşanan acı olayın ardından gurbetçilerin yardımları kendilerine ulaştırdığını belirterek, “Toplanan ayni ve nakdi yardımları teşkilatlarımızla halkımıza ulaştırdık. Millet olarak bu tür olaylar bizleri birbirimize kenetliyor. Depreme duyarsız kalmayan gurbetçilerimize teşekkür ediyorum. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu