GenelGündem

Kalitesiz Bıçaklardan Uzak Durun

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Kurban Bayramının yaklaşması piyasada hareketlenme olduğunu belirterek kurban kesiminde mağduriyet yaşanmaması için bıçak ve kasap konusunda uyarıda bulundu.

Kurban bayramı öncesinde bıçakçılarda yoğunluk yaşamasının sevindirici olduğunu , kursan kesilirken kaliteli ve sağlam bıçakların tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, Dini bayramlarımızdan olan Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Elbette kesilecek kurbanlar için en önemli faktör bıçaklardır. Vatandaşlarımızın seyyar satıcılar yerine esnaf sicili olan, kaliteli bıçak imalatı yapan esnaflardan bıçakların almalı, kalitesiz bıçaklara rağbet göstermemelidir. Bu bıçaklar kurban kesimi sırasında hayvanlara eziyet edebilir ve istenmeyen kazalara neden olabilir. O yüzden bıçak alırken dikkatli olmalı , sektörde vergisini ödeyen, istihdam sağlayan ustalarımızdan bıçaklar temin edilmelidir.

Kurban kesiminde bıçaklar kadar kasaplarında önemli olduğunu dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, kurban kesimini işin ehli , oda kaydı ve ustalık belgesi olan kasaplara yaptırılmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Herkes Kendi İşini Yapsın

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir köksal, kurban bayramı öncesinde piyasada ve mahalle aralarında bıçak bileyicilerin arttığını hatırlatarak, herkesin kendi işini yapması gerektiğini, yetkililerinde sokak ortalarında, mahallelerde ve caddelerde kurulan seyyar bileyicilere fırsat vermemesi gerektiğini hatırlattı.

Etlerimizi Hijyen Ortamlarda Çektirelim

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurban kesiminin ardından et çekimleri için kasapların tercih edilmesini, bilinmeyen yerlerde et çekimlerinin yaptırılmamasını tavsiye etti.
Köksal ayrıca, bayram öncesinde çarşı, Pazar ve kurban pazarında yoğunluğun arttığına dikkat çekerek, maske mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını ve sahte paraya dikkat edilmesini önerdikten sonra esnafların ve vatandaşların Kurban bayramını tebrik etti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu