EğitimGenelGündem

İlkokul 4. Sınıflara İlk Gün Sürprizi

Sivas Şehit Hamit Kandur İlkokulunda yeni eğitim ve öğretim yılı çileli başladı. Bu yıl 4’üncü sınıfta eğitim görecek olan öğrenciler okula gittiklerinde okulda derse girmek için kendilerine sınıf bulamadı. Öğrenciler aynı bölgedeki Şemsi Sivas’ı İmam Hatip Ortaokuluna gönderilirken hem veliler hem de öğrenciler okulun ilk gününden mağdur oldu. Çocuklar kaldırım kenarında sınıf beklerken, veliler yaşanan bu duruma tepki gösterdi. Tuzlugöl Mahallesinde bulunan Şehit Hamit Kandur İlkokulu’nda okula giden 4’ncü sınıf öğrencileri velileriyle birlikte büyük bir şok yaşadı. Mahallenin artan nüfusu nedeniyle bu yıl okula yeni başlayan birinci sınıf öğrenci nedeniyle 4’üncü sınıfta okuyacak öğrencilere okulda sınıf kalmadı. Her öğrenci gibi okuluna giden öğrenciler saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın okuduktan sonra aldıkları haberle büyük üzüntü yaşadı.

NÜFUSUMUZ ARTINCA OKUL YETMEDİ

Okul Müdürü Gazi Yıldız yaşanan durumu anlatarak, “2023-2024 yılı ülkemize, ilimize, okulumuza hayırlı olsun. Bu senede nüfusumuz, öğrenci sayımız hızlı bir şekilde artarak devam ediyor. Bu yüzden 4’üncü sınıflarımızı Şemsi Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nda bize bağlı olarak ders görmeye devam edecekler. Şuan geçici bir çözüm inşallah büyüklerimiz bir çözüm bulacaklar. “dedi.

ÇOCUKLAR KALDIRIMDA KALDI

Öğrenci velisi yaşadıkları sıkıntıyı anlatarak, “Okulumuz merkezde bulunmasına rağmen bir köy okulu, taşra okulu gibi dördüncü sınıflarda 120 öğrencimiz şuanda taşımalı sistem eğitime geçmiştir. Milli eğitimin yanlışında dolayı çocuklarımız kaldırımlar üzerinde sınıf bekliyorlar. Çocuklarımız sistematik olarak yapılan yanlıştan dolayı mağdur olması bir yetkililerin ayıbıdır.” dedi.

Diğer bir öğrenci velisi de, “Benim durumum yok. Servise verecek durumda da değilim. Ben onun için buraya taşındım yakın diye çocuklar kaldırımda kaldı.” diye konuştu.

 

Şifanur Şimşek 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu