GenelGündem

Gürün’de Balık Tutmak 15 Gün Yasaklandı!

Gürün’de Balık Tutmak 15 Gün Yasaklandı!

Sivas‘ın Gürün ilçesinde Tohma Çayı’nda yaşanan balık ölümleri sonrası harekete geçen yetkililer, bölgede incelemeler başlattı. Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi yaptığı açıklamada, 21 Haziran Cuma günü yaşanan olayla ilgili İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 15 gün boyunca balık tutmanın yasaklandığını ve vatandaşların cami ve belediye hoparlörleri ile sosyal medya aracılığıyla bilgilendirildiğini belirtti.

Balık ölümlerinin yaşandığı bölgelerde belediye ekipleri tarafından temizlik çalışmaları yapıldı. Gürün Kaymakamlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde incelemeler yapılarak sudan ve ölü balıklardan numuneler alındı ve analizler için ilgili makamlara gönderildi.

Başkan Çiftçi yaptığı açıklamada: “Gürün’de balık ölümleri dışında herhangi bir olumsuz durum yoktur. 22.06.2024 Cumartesi günü yapılan son incelemelerde balık ölümlerinin sona erdiği tespit edilmiştir. Hemşerilerimiz Tohma Çayı suyunun bahçe sulamalarında kullanılabileceği gibi, resmi makamlardan gelecek açıklamalar dışındaki yalan haberlere itibar etmemesi önem arz etmektedir. Tohma Çayı’nın durumuyla ilgili her türlü gelişmelerden siz değerli hemşerilerimize bilgi verecek, süreci inşallah en güzel şekilde atlatacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu