GenelGündemYerel Haberler

El Emeği Eserler Sergilendi

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında, Sivas Belediyesi Halk Eğitimi Merkezi tarafından organize edilen ‘Yaygın Eğitim Kursları Yıl Sonu Sergisi‘nin açılışı gerçekleştirildi.

Halk oyunları ve spor gösterisiyle başlayan etkinliğe; Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve eşi İlkay Bilgin, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Baker, “2021 – 2022 eğitim öğretim yılında şu an aktif 591 öğretmen ve usta öğreticimiz ile toplam olarak 1853 adet kurs açmış bulunmaktayız. Bu kurslardan Eylül ayından bu yana 30 bin 425’i kadın, 22 bin 333’ü erkek olmak üzere toplam 52 bin 758 vatandaşımız faydalanmıştır. Bu rakamlar diğer iller ile karşılaştırıldığında Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir. Bu başarının ortaya çıkarılmasına ve geniş bir alanda halkımıza hizmet etmeyi sağlamamıza vesile olan iç ve dış paydaşlarımıza teşekkürü borç biliriz” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Bugün açılışını yapacağımız ve 1 hafta boyunca etkinlikte bulunacağımız program, Valiliğimizin himayelerinde tüm kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve muhtarlarımızın koordinasyonu ve işbirliğiyle ortaya çıkan güzel bir çalışma. Bu etkinliğimizde kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ürünlerini görmüş olacağız. İlgili kurum müdürleri ve personeline, kursiyerlerimize, eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah toplumumuzun her kesimini, her yaşta eğitmek, hayata kazandırmak, üretmek ve ürettikleri ile aile bütçesine katkı sağlayacak projeleri önümüzdeki süreçte de işbirliği dâhilinde sürdüreceğiz. Biz de kültür merkezlerimizde hem öğretici hem kursiyerlerimizle birlikte sürecin en önemli unsurlarından birini oluşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte hem mevcut kültür merkezlerimizin fiziki altyapısını yenileyecek hem de yeni kültür merkezlerimizi hayata geçireceğiz. 29 Ekim tarihinde Fatih Mahallesi Kültür Merkezini hizmete açmış olacağız. Yine Şeyh Şamil Mahallesi’nde inşaatı başlanan kültür merkezimizi de bu yıl içerisinde bitirerek yeni yerine taşımış olacağız. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki kültür merkezimi ile Diriliş, Kümbet, Mimarsinan Mahallesi’ne hizmet eden kültür merkezlerimizi de yenileyerek şehrimizin hizmetine sunacağız. Alibaba Mahallesi ve bölgenin ihtiyacı olan kültür merkezimizi de hayata geçirmiş olacağız. Önemli olan burada öğrenmenin, üretmenin yaşının olmadığını göstermektir. Ben kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Onlara özverileri için teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Vali Yılmaz Şimşek de, “Halk Eğitim Merkezlerimizdeki kurslarda eğitim gören ve bugün açacağımız sergide el emeği göz nuru ürünlerini sergileyen tüm kursiyerlerimizi tebrik etmek istiyorum. Öğrenme belli bir zaman dilimi, belli bir örgün eğitimle kısıtlı değil. Biz devlet olarak öğrenmeyi tüm hayata yayma gibi bir politika izliyoruz o nedenle de hayat boyu öğrenme sloganını ön planda tutuyoruz. Özellikle kadın kursiyerlerimizin fazla olması hem sosyal açıdan, hem de ev ekonomisi açısından önemli. Ben kendilerini tebrik ediyor başarıların devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol tarafından kurdele kesilerek Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergi 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu