GenelGündemİlçeler

Ekinci: Yıldızeli C Statüsüne Yükseldi

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sivas’ta tarım ve sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Ekim alanlarının 2019 yılına göre artış gösterdiğini dile getiren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci; “Sivas’ımızda, 2019 yılında 563 bin dekar alanda üretim yapılırken 2021 yılında çiftçilerimiz 700 bin dekar alanda üretim gerçekleştirmişlerdir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında bu yıl 50 ton yonca, 103 ton korunga, 160 ton fiğ, 2 bin paket silajlık mısır tohumu dağıtımı çiftçilerimize yapılmıştır. Üretenin ve çiftçilerimizin her alanda, her zaman yanındayız. Ayrıca, belediyemiz ve il özel idaremiz tarafından kurulan SİVTAŞ Yem Fabrikamız da üretime geçmiş, kasım ayında da inşallah süt fabrikamız üretime geçecektir. Ben, tüm hizmetlerde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize bol ve bereketli bir hasat dönemi diliyorum” dedi.
İlçelerde bulunan hastanelerde yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi veren Ekinci, “Sultan Şehrimiz Sivas’ta sağlık yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yıldızeli Devlet Hastanemiz D statüsünden C statüsüne yükseltilmiştir. Akıncılar Devlet Hastanemiz, 11 milyon TL harcanarak, 10 yataklı olarak, 6’sı doktor toplam 41 personel ve 3.150 metrekare kapalı alan olarak yenilenerek kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca, 25 yataklı Kangal ve 10 yataklı Gölova Devlet Hastanelerimizin yapımı da devam etmektedir. Gemerek ve Hafik ilçe hastanelerimiz de ihalesi yapılıp en kısa zamanda Sultan Şehrimizin hizmetine girecektir. Bu hizmetlerde emeği geçenlere başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere teşekkür ediyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu