GenelGündem

Başkan Deveci Çocuklarla Buluştu!

Başkan Deveci Çocuklarla Buluştu!

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Hafik ilçesi Düzyayla ilkokulu öğrencileriyle birlikte kutladı. Dernek Başkanı Fatih Deveci ve beraberindeki üyeler, çocuklara bayram coşkusunu yaşattı.

Dernek Başkanı Fatih Deveci yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmesinin önemini vurguladı. Deveci, “23 Nisan, çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşımaktadır. Bu da Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin göstergesidir. Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek liderdir.” dedi.

Dernek üyeleri, Düzyayla ilkokulu öğrencileriyle birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Çocuklara al bayrak dağıtılarak bayrak töreni yapıldı, oyunlar oynandı ve şarkılar söylendi. Ayrıca, çocuklara oyuncak dağıtımı da yapıldı.

Geleceğe Umut

Dernek Başkanı Deveci, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, çocukluğunun elinden alınmadığı bir dünyada yaşamak vesilesiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’nin bu anlamlı etkinliği, 23 Nisan ruhuna uygun bir şekilde kutlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu