GenelGündemİlçeler

Açılış Bayramdan Sonra

Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’nın Kırıkkale geçirişinde bulunan T15 tünelinde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, hızlı treninin açılışının bayramdan sonra yapılacağını söyledi.  Açılışa sayılı günler kaldığını ifade eden Karaismailoğlu, “400 kilometre uzunluğundaki Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattımız, Edirne’den Kars’a uzanan doğu-batı hızlı demiryolu koridorunun önemli bir parçası olacak” dedi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının Kırıkkale geçişinde bulunan T15 tünelinde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, hattın en kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

Bin 460 kilometre hızlı tren hattı inşa ettiklerini belirten Karaismailoğlu, “Bir yandan afet bölgesini ihya edecek, diğer yandan başladığımız projelerimizi planlamamıza uygun biçimde birer birer milletimize sunacağız. Hızlı tren hatları yapıyoruz, köprüler yapıyoruz, tüneller yapıyoruz. Biliyorsunuz, Sayın Cumhurbaşkanı’mız liderliğinde ülkemizi hızlı tren işletmeciliğiyle biz tanıştırdık. Bin 460 kilometre hızlı tren hattı inşa ettik. Uzun yıllar vatandaşlarımızın tercih etmediği demiryolu seyahatlerini artık hızlı ve konforlu seyahat isteyenlerin ilk adresine dönüştürdük. Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattımız da ülkemiz ve milletimizin sabırsızlıkla beklediği dev projelerimizden biri. Artık açılışına günler kaldı. 400 kilometre uzunluğundaki Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattımız, Edirne’den Kars’a uzanan doğu-batı hızlı demiryolu koridorunun önemli bir parçası olacak. Projeyle Kırıkkale, Yozgat ve Sivas illerimizi de hızlı tren konforuyla tanıştıracağız.1,4 milyon vatandaşımız hızlı trenle seyahat etme imkanına kavuşacak. Ankara-Sivas arasındaki mesafeyi 603 kilometreden 400 kilometreye düşürecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu