Genel

Yetim ve Öksüz Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Yetim ve öksüz ailelerin çocukları için düzenlenen piknik, Sivas’taki izcilik kulübünün bahçesinde geniş katılımla gerçekleştirildi. Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Doğan, Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Sivas fasıl heyeti ve âşıklar derneği başkanı Ahmet Ayık, Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibinin Onursal Başkanı Ahmet Özaydın ve başkan Bülent Korkmaz gibi önemli isimlerin katılımıyla, yetim ve öksüz çocuklara unutulmaz bir gün yaşatıldı.

Yetim pikniğinde çeşitli eğlenceler, oyunlar ve daha birçok aktivite düzenlendi. Hayırsever vatandaşların katkıları ve “Bir Elde Sen Uzat” gönüllü yardım ekibinin destekleri sayesinde çocuklar, Uzay gemisi oyun parkuru, Ufo şişme oyun parkı ve şişme tırmanma duvarı gibi etkinliklerle keyifli bir gün geçirdi.

Programda Sivas Fasıl heyeti ve Aşıklar Derneği, geleneksel halk oyunları gösterisi sundu. Bu gösteriye, Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibinin Onursal Başkanı Ahmet Özaydın ve Sivas Fasıl heyeti ve Aşıklar Derneği Başkanı Ahmet Ayık da katılarak renkli anlar yaşattı. Eğlence, akşam saatlerine kadar devam etti.

Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibinin Onursal Başkanı Ahmet Özaydın, etkinliğin amacının yetim ve öksüz çocukların yüzünü güldürmek olduğunu vurgulayarak, bu güzel etkinliğe maddi ve manevi destek sağlayan tüm Sivas halkına teşekkür etti. Özaydın, yetim ve öksüz çocukları mutlu etmenin kendileri için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi ve iyilik hareketinin gelecekte de süreceğini söyledi.

“Bir Elde Sen Uzat” gönüllü yardım ekibinin Başkanı işadamı Bülent Korkmaz ise, düzenlenen yetim pikniğine geniş katılımla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, etkinliğe katılan protokol ve diğer tüm destekçilere teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu