Spor

Yeni Yıldızlar Yetiştirecek

Sivasspor’un efsane oyuncusu Hayrettin Yerlikaya, kendi adıyla kurduğu futbol okulunda deneyimini çocuklara aktarıp yeni yıldızlar yetiştirecek.

Profesyonel futbol hayatına Sivasspor’un altyapısında başlayan 40 yaşındaki Hayrettin Yerlikaya, Sivasspor’da yıllarca top koşturduktan sonra kariyerine ara verdi.

Bu dönemde futbol okulu açma kararı alan Sivasspor’un efsane kaptanı Yerlikaya, kendi projesini hayata geçirdi.

Kayıtlarına yeni başlanan ve 5-15 yaş grubu çocukların başvurabildiği okul, yoğun talep görüyor.

Karşıyaka Spor Tesisleri’nde Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilen antrenmanlar öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi görüyor. 4 grup halinde yapılan antrenmanlarda eski milli futbolcu Hayrettin Yerlikaya ve teknik ekip öğrencilerle bizzat ilgilenerek tecrübelerini paylaşıyorlar.

Hayrettin Yerlikaya, yaptığı açıklamada, futbol okulu açtığından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Bu okulun, hikayenin başlangıcı olduğunu belirten Yerlikaya, iyi bir antrenör ekibi kurduğunu da dile getirdi.

Yerlikaya, “Sivas’ımız da inanılmaz genç yetenekler var. Şu anda da iyi yeteneklerin olduğunu girebiliyoruz. Proje hep aklımda vardı bugüne nasipmiş. İnandığım bir projeydi. Bende futbolun alt yapısından gelen biriyim. Futbol oynamak istiyorsan küçük yaşta başlayacaksın bu işe. Futbol okulumuzda yeni yıldızlar yetiştireceğiz ve Türk futboluna kazandıracağız. Bismillah deyip antrenmanlarımıza başladık” dedi.

Kayıtların yoğun bir şekilde ilerlediğini aktaran Yerlikaya; “Herkesle tek tek ilgilenmeye çalışıyorum. Güzel bir kadro kurup, turnuvalara katılmak, başarılı futbolcular çıkarmak istiyoruz. Teknik kadromuzda gerçekten çok iyi ve başarılı. Tuncay hoca, Murat hoca, Rıza hoca ve diğer hocalarımız var. Hepsi Sivas’ın sporunu çok iyi bilen hocalar. Öncellikli amacımız ilimiz sporuna, sonrasında da Türk futboluna futbolcu kazandırmak. Antrenmanlarımıza geçtiğimiz hafta sonu başladık. Çok verimli bir 2 gün geçirdik. Minik sporcularımız var, yıldız sporcularımız var. Bunlar her geçen gün performanslarının üzerine koyarak ilerleyecekler. Biz Hayrettin Yerlikaya Futbol Akademisi olarak güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu