GenelGündemYerel Haberler

Vali Şimşek: Kaybedecek Zamanımız Yok

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle bir süre önce ilimize atanan ve göreve gelir gelmez ilimizde yürütülen projeleri yakından takip eden Vali Dr. Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresini ziyaret ederek, yatırım programında yer alan projelerin son durumu hakkında Genel Sekreter Kadir Algın’dan brifing aldı.

 İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal ve birim müdürlerinin yer aldığı toplantıda, Genel Sekreter Kadir Algın, yürütülmekte olan ve planlanan projeler hakkında detaylı bilgi verdi.

Genel Sekreter Kadir Algın, Sivas İl Özel İdaresi’nin ilimiz merkez ve ilçelerinde yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu ifade ederek, Vali Yılmaz Şimşek’in önderliğinde hem İl Özel İdaresi bütçesi hem de KÖYDES kaynaklarıyla şehrin ihtiyacı olan hizmetlerin öncelikler dikkate alınarak karşılanacağına vurgu yaptı.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi’nin şehrin her alanında hizmetleri bulunduğunu ifade ederek, “Kurumsal yapısı ve güçlü kadrosuyla kurumumuz, 2022 yılında hem merkezde hem de kırsalda yaşam standartlarının artırılması için çalışmalarını kararlılıkla sürdürecek.” ifadelerini kullandı.

Birim müdürlerine çalışmaların aksatılmadan etkin ve hızlı yapılması yönünde talimat veren Vali Dr. Yılmaz Şimşek, “Devam eden ve daha önce planlanan projeler kaldığı yerden devam edecek.  Kaybedecek bir dakikamız bile yok, şehrin menfaatine olan her projeyi imkânlar ölçüsünde yapacağız.” dedi.

Vali Yılmaz Dr. Şimşek daha sonra İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarının 1. birleşimine katıldı. Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında yapılan toplantıda ilk olarak Mayıs ayı karar özetleri okundu.

Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Vali Yılmaz Şimşek’e yeni görevinde başarılar dileyerek, İl Genel Meclisi toplantısına katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Meclisin faaliyetleri hakkında bilgi veren Akkaş, “İl Genel Meclisimiz birlik-beraberlik içerisinde Sivas için önemli kararlar alıyor. Bu kararların uygulanmasında Sivas İl Özel İdaremizle uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Dün olduğu gibi yarında, aynı azim ve kararlılığı göstererek sultan şehrimiz Sivas’a hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek ise, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş nezdinde meclis üyelerine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Sivas geniş coğrafyası, farklı özellikler ve zenginlikler barındıran bölgeleri ile şüphesiz potansiyeli çok yüksek bir şehir. Bu potansiyelin etkin şekilde kullanılması noktasında lokomotif kurumlarımızın başında da İl Özel İdaremiz geliyor.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu