GenelGündemYerel Haberler

Uçmaz: Yakıt Işığı Sönmüyor

İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz yakıt zamlarına tepki göstererek, “Artık araçların yakıt ışığı sönmüyor ” dedi.

İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz günaşırı gelen yakıt zamlarını eleştirerek, milletin ruh halinin bozulduğunu söyledi. Uçmaz yaptığı açıklamada, “Milletimiz artık bırakın aracının deposunu doldurmayı yakıt ışığını söndüremez hale geldi. Ben hep 50 TL’lik alıyorum diyen seçmen bile evine varamaz duruma geldi. Araç sollama, rampa çıkmanın trafik cezası kadar maliyeti oldu. Şüphesiz ki üretimden dağıtıma, dağıtımdan tüketime ekonominin her alanında akaryakıt baş roldedir. Maalesef çiftçinin, sanayicinin, tüccarın, servisçi esnafının ve vatandaşlarımızın kullandığı motorinin litresi 30 liraya yaklaşmıştır. Yine bugün benzine yapılması beklenen 2 liranın üzerindeki zamla benzinin de litresi aynı seviyeye gelmiştir.” dedi.

Başkan Uçmaz, “Araç sahibi insanlarımız da uyarı ekranına bakmaya korkar hale gelmiştir. Yüzlerce liralık yakıt almalarına rağmen yakıt uyarı ışığı ya hiç sönmemek de yada birkaç kilometre sonra tekrar yanmaktadır. İlk başlarda AK Parti’nin simgesi olarak kabul edilen ve ne yazık ki insanımızın bir kısmına çekici gelen ampul geldiğimiz noktada yerini yakıt uyarı ışığına bırakmıştır. Yakıt uyarı ışığını gören vatandaşımız Ak Partiye verdiği oylardan pişmanlık duymaktadır. Yakıt uyarı ışığının her yanışında da Ak Partinin ışığı sönmekte ve bu parti siyasi tarihimizin tozlu raflarında kendine yer aramaya başlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu