GenelGündemİlçeler

Vali Şimşek: Çiftçilerimizin Zararları Karşılanacak

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, tarlaları yanan çiftçilerle ilgili çalışma başlatıldığını belirterek, “Çiftçilerimizin zararlarını en kısa sürede karşılayacağız” dedi.

Sivas’ta hasat edilmeyi bekleyen tarlalarda meydana gelen yangınlarla ilgili açıklamada bulunan Vali Yılmaz Şimşek çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Son günlerde artan sıcaklıklarla birlikte artan yangınlara dikkat çeken Vali Şimşek, “Son günlerde ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de artan sıcaklık değerleri ve insan kaynaklı faktörler nedeniyle yangınlar meydana gelmektedir. Emeğinin alın terinin mahsule dönüştüğü ve hububat hasatlarının devam ettiği bugünlerde tarım arazilerinde yaşanan yangınlar hepimizi derinden üzmüştür.  İlimiz merkez, Kangal ve İmranlı ilçelerimizin bazı köylerinde meydana gelen yangınlar mahalli idarelerimizin ve çiftçilerimizin katkılarıyla kısa sürede kontrol altına alındı. Devletimiz her zaman olduğu gibi bugün de bu bereketli topraklara değer çiftçilerimizin yanındadır” ifadelerini kullandı.

Yanan tarlalar nedeniyle zarar gören ve mağdur olan çiftçinin mağduriyetinin kısa sürede giderileceğini ifade eden Şimşek, şunları kaydetti; “Valiliğimiz himayelerinde AFAD ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ekiplerince zarar tespit çalışmalarımız başlamıştır. Devletimiz maddi zarara uğrayan vatandaşlarımızın mağduriyetleri en kısa sürede gidermek için gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca mesire alanı dışında piknik ateşi ve toprağımıza büyük zararları olan anız ateşi kesinlikle yakılmalıdır. Hasat döneminde tarım araçları kaynaklı yangın riskleri de bulunduğundan üreticilerimizin ve biçerdöver operatörlerimizin de azami şekilde dikkatli olması gerekmektedir. Yangından etkilenen çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, tüm olumsuzlukların telafi edildiği bereketli bir sezon diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu