Gündem

Sivas’ta Uzun Süren Bekleyişin Sonu

Sivas’ta 7 yıl önce başlanıp bir türlü tamamlanamayan öğretmenevi projesi hakkında Milli Eğitim Müdürü Necati Yener’den açıklama geldi. Yener, binanın kısa sürede tamamlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtirken, öğretmenlerin akademik faaliyetlerine ev sahipliği yapacaklarını ifade etti.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Öğretmenevi’nde düzenlenen bir programda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yener, göreve başladıktan sonra geçen 6 aylık süreçte yapılan çalışmaları değerlendirirken, ildeki eğitim ve öğretim faaliyetlerine ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

Yener, Sivas Milli Eğitim bünyesindeki okullarda başlangıçta 797 norm fazlası öğretmen kadrosu bulunduğunu ancak Aralık ayındaki atamalarla bu sayıyı 610’a düşürdüklerini dile getirdi. Ayrıca ilçelerde görev yapan öğretmenlerin, il merkezine görevlendirilmesinin zorunlu olmadığını vurguladı.

Projenin uzun süren yapım aşaması hakkında bilgi veren Yener, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Sivas’a kazandırmak istediği öğretmenevi artık ‘Öğretmen Akademisi’ olarak hizmet verecek. Ödenekler geldikçe, projeyi kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

Ayrıca, valilik koordinesinde Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların son aşamaya geldiğini ve Sivas’a yeni bir mesleki eğitim merkezi kurulması için planlamaların yapıldığını belirtti. Yeni mesleki eğitim merkezinin, mesleki eğitimi güçlendireceğini ve nitelikli işgücünü artıracağını ifade etti.

Öğrencilerin okul dışına çıkarılmaması ve beslenme desteği konularına da değinen Yener, “Mümkün olduğunca çocuklarımızın ihtiyaçlarını okulda karşılamak istiyoruz. Ekonomik durumu zor olan öğrencilere destek sağlama konusunda okul aile birlikleriyle işbirliği içindeyiz. Çünkü eğer okulda bu ihtiyaçlar karşılanmazsa, çocuklar evde de aynı zorluklarla karşılaşabilir.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu