GündemGenel

Sivas’ta Tarihe Yolculuk Başladı: İlk Antika Pazarı Açıldı!

Sivas’ta Tarihe Yolculuk Başladı: İlk Antika Pazarı Açıldı!

Sivas’ta geçmişle kültürel bağ kurmayı ve antika meraklılarını buluşturmayı amaçlayan ilk antika pazarı, Yenişehir Mahallesi’nde Sivas Belediyesi’nin katkılarıyla hizmete açıldı. Açılışa yoğun ilgi gösteren vatandaşlara Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Sivas Antikacılar Derneği Başkanı Menderes Kartalmış da eşlik etti.

Antikada Sanat, Kültür ve Tarih Buluşuyor

Başkan Uzun, açılışta yaptığı konuşmada Antika Pazarı’nın hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Tüm hemşehrilerimizi çocuklarıyla, eşleriyle birlikte ailecek Antika Pazarı’na davet ediyorum. Burada sanat var, kültür var, geçmiş var, anılar var… Herkesi kültürde, sanatta, anılarda buluşmaya davet ediyorum.”

Zengin Antika Çeşitliliği Her Ay Üçüncü Pazar

Çevre illerden de katılımın olduğu pazarda eski paralar, tarihi gramofonlar, pikaplar, plaklar, gaz lambaları, at arabası parçaları, kanı tekerlekleri, eski saatler ve porselenler gibi çok sayıda antika ürün meraklılarını bekliyor. Antika ve eski eşya tutkunlarını bir araya getiren Sivas Antika Pazarı, Yenişehir Mahallesi kapalı pazar alanında her ayın üçüncü Pazar günü kurulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu