GenelGündem

“DENETİMLER ESNAFIMIZ VE VATANDAŞIMIZ İÇİN ŞART”

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yapılan gıda denetimlerinin esnafımız ve vatandaşımız açısından önemli olduğunu ifade etti.
İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ile görüşen ve esnafa yardımcı olmaları konusunda destek isteyen Sesob Başkanı Beşir Köksal, yapılan denetimlerin esnaf açısından da önemli olduğunu dile getirerek, “Esnaf ve Sanatkarlar olarak kötü bir süreç yaşadık. Pandemi nedeniyle işyerlerimiz genelge doğrultusunda kapatıldı. Bu süreci zorda olsa atlatan esnafımız normal hayata dönmeye başladı. Esnaflarımızın yapılan denetimlerden rahatsız olmamasını, hijyen, maske ve mesafe kurallarına uymalarını arzu ediyoruz.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekiplerinin denetimlere ağırlık verdiklerini, temiz ortamlarda güvenilir gıda üretiminin yapılması için vatandaşların sağlığına ve hijyene önem veriyorlar. İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı ekipler, esnaflarımızı ziyaret ederek, denetimler yapıyor. Bu denetimler hem esnafımız hem de vatandaşlarımızın sağlığı açısından çok önemlidir. Sağlıklı ve hijyen ortamında güvenilir olarak üretilen gıdalar rahatlıkla tüketilmektedir. Rekabet hizmette, temizlik ve hijyen kurallarında olmalıdır. Esnaf ve sanatkarlarımızın belirlenen kurallarla uymalarını, hijyen ve temizlik konusunda hassas olmalarını ve uyarıları dikkate almalarını temenni ediyorum. “ dedi.
İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ile sürekli görüştüklerini ve esnafın mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “gıda üretimi, imalatı ve buna benzer yerlerde yapılan üretim yerlerinin çok temiz olması gerekir. Haksız rekabetin ortadan kaldırılması için yazılan cezalarında esnafı mağdur etmemesini ve zor durumda bırakmamasını sözlerine ekledi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu