GenelGündem

Sivas’ta İlahiyat Eğitimi için İşbirliği Protokolü

Sivas’ta İlahiyat Eğitimi için İşbirliği Protokolü

Sivas’ta İlahiyat Eğitimi için İşbirliği Protokolü, Sivas İl Müftülüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Sivas İl Müftülüğü ile Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında gerçekleşen imza töreniyle, eğitimde işbirliği protokolü hayata geçirildi. İmza töreninde konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, protokolün İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin mesleki açıdan gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı.

Altunkaya, yaptığı açıklamada, “Bu protokol ile İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin mesleki açıdan yetiştirilmesi ve eğitimlerine katkı sunmayı hedefliyoruz. Üç yıl geçerli olacak protokolümüzle, öğrencilerimizin eğitimlerine müftülük olarak destek vermeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan ise yapılan protokolün din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerini daha verimli bir şekilde yürüteceklerini belirterek, öğrencilerin mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini dile getirdi. Aslan, protokolün, öğrencilerin hitabet yeteneklerini geliştirmek, dinî platformlarda daha etkili olmalarını sağlamak ve Kur’an-ı Kerim’i daha etkili bir şekilde okumalarını sağlamak amacıyla yapıldığını aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu