EğitimGenelGündem

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’ten Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Vali Şimşek, eğitim ve öğretimin önemini vurgulayarak geleceğin teminatı olan çocukların, öğretmenlerin ve ailelerin bu anlamlı haftada buluşmasının mutluluğunu paylaştı.

Şimşek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını yaşamaktadır.

İlimizde ilk, orta ve lise düzeyinde toplam 669 okulumuz bulunmaktadır. Bu okullarda 138 bin 808 öğrenci ve 10 bine yakın öğretmenimizle 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına merhaba diyoruz.

Bu eğitim-öğretim döneminde de öğrencilerimizin en büyük hedefi, kendilerine, ailelerine ve milletimize faydalı bireyler olmaktır. İlim sahibi, bilgide ve teknolojide sınır tanımayan, kendine güvenen ve düşüncelerini ifade edebilen bireyler yetiştirmek amacıyla idarecisi, velisi, öğretmeni ve öğrencisi olarak birlikte hareket ederek bu eğitim öğretim yılını daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde geçireceğimize inanıyorum.

Bu süreçte çocuklarıyla ilgilenen ve onlara insani ve millî değerleri aşılayan anne-babaların destek olmaları, geleceğe iyi bir nesil bırakmak adına son derece önemlidir.

Günümüzde her alanda büyük bir rekabetin yaşandığı bir dönemde eğitime yatırım yapmak ve bilimsel ilerlemeyi sürekli kılmak, muasır medeniyetler seviyesine yükselmek için kritik bir faktördür. Genç nüfusuyla dikkat çeken ülkemizin yarınları daha aydınlık yapmak için çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine devletimiz tarafından büyük önem verilmektedir.

Bu bağlamda, eğitimde kalite ve başarıyı yakalama hedefiyle yeni eğitim-öğretim yılına büyük bir heyecanla başlıyoruz. Çocuklarımızın akademik başarısını artırmak, çeşitli sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerle onların gelişimini desteklemek ve ilimizin başarı seviyesini yükseltmek amacıyla HEDEF Projemizi daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.

Son olarak, doğal afetlerde kaybettiğimiz öğrencilerimizi, eğitim çalışanlarımızı ve velilerimizi rahmetle anıyor; yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, ilimize ve eğitim camiamıza başarılarla dolu, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize ve geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılımız Hayırlı Olsun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu