GenelGündem

Sivas, Uluslararası Film Festivali’ne Renkli Bir Törenle Veda Etti!

Sivas, Uluslararası Film Festivali’ne Renkli Bir Törenle Veda Etti!

Sivas’ın ilk uluslararası film festivali, 5 gün boyunca şehrin sinemaseverlerini buluşturduktan sonra görkemli bir törenle sona erdi.

Toprak Sağlam ve Burç Kümbetlioğlu’nun sunuculuğunda gerçekleşen törene Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi, Belediye Başkanı Adem Uzun, il protokolü ve çok sayıda sinemasever katıldı.

27-31 Mayıs tarihleri arasında sinemaseverleri birbirinden güzel filmlerle buluşturan festivalin kapanış töreninde, kurmaca ve belgesel film kategorilerinde dereceye giren eserlerin yönetmenlerine ödülleri takdim edildi.

Sivas’a Sinema Severleri Buluşturdu

Sivas Uluslararası Film Festivali kapsamında, 5 gün boyunca şehrin farklı noktalarında özel gösterimler, söyleşiler, atölyeler ve paneller düzenlendi. Festival kapsamında ayrıca, Sivas’ın tarihi ve turistik mekanlarında da açık hava sinemaları kurularak film gösterimleri gerçekleştirildi.

Başarılı Filmler Ödüllerini Aldı

Festivalin finalinde ise heyecanla beklenen ödül töreni gerçekleşti. Kurmaca ve belgesel film kategorilerinde dereceye giren eserlerin yönetmenlerine ödülleri, protokol üyeleri ve jüri üyeleri tarafından takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu