GenelGündem

Sivas Komando Birliklerimiz Şimdi de Sinop Ayancık İlçesinde

Sel felaketi yaşanan Batı Kardeniz’de yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kastamonu’nun ardından şimdi de Sinop Ayancık ilçesinde yaşanan felaketteki afetzedelerin yanında olan Sivas Komando Birliklerimiz Sinop Ayancık ilçesindeki çalışmalara katıldı.
Kastamonu, Bartın ve Sinop‘ta çok sayıda kişinin ölümüne neden olan sel felaketinin ardından hayatın normale dönmesi ve afetzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için insanüstü gayret gösteriliyor.
Devletimizin ilgili kurumları, personel ve araç desteğiyle tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmalarını sürdürürken, Sivas’tan da bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.
DSİ 19. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü ve Sivas İl Özel İdaresine ait çok sayıda iş makinesi ve personel, Kastamonu’da görev alırken Sinop’ta da Sivas Asayiş Komando birlikleri görev aldı.
Bu kapsamda; Sivas İl Jandarma Komutanlığına bağlı Merkez Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ile Zara Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığından toplam 84 personel, 12 Ağustos tarihinden itibaren Sinop Ayancık ilçesinde enkaz kaldırma, temizlik ve tedarik işlerinde ekiplere destek olmak için yoğun gayret gösteriyor.
Zor günde her daim milletinin yanında yer alan jandarma personeli, bölgede çalışmalar tamamlanıncaya kadar görev almaya devam edecek.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu