GenelGündemİlçeler

SİDEMİR’de İflas Talebi Reddedildi

Sivas 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Sivas Demir Çelik Fabrikası (SİDEMİR) için önemli bir karar verdi. Mahkeme, şirketin iflas talebini reddederek müflis hakkındaki iflas kararını kaldırdı. Kararın ardından açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlığı; şirkete kayyum atanmasını istedi.
1987 yılında yaptırılan, 1991 yılında üretime başlayan, 1998 yılında ise zarar ettiği gerekçesiyle özelleştirilen Sivas Demir Çelik Fabrikası (SİDEMİR); gündemdeki yerini koruyor.
Sivas 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, 31 Mart’ta SİDEMİR için önemli bir karar verdi. Kararda; SİDEMİR’in iflas talebi reddedilerek müflis hakkındaki iflas kararı kaldırıldı. Karar tensip tutanağında; “Sivas 3. Asliye Hukuk Mahkemesi (Asliye Ticaret Mahkemesi Sıfatıyla) 2022/340 esas, 2022/632 karar sayılı ilamı ile müflis hakkındaki iflas talebinin reddine karar verilmiş olup, bu itibarla müflis şirketin sicile kayıtlı araçları üzerine kayıtlı tapu kayıtları üzerindeki iflas şerhinin kaldırılmasına karar verildi” ifadelerine yer verildi.
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlığı, hukuk mahkemesinin verdiği kararın ardından açıklama yaparak şirkete kayyum atanmasını talep etti. 650 kişinin çalıştığı ve zaman zaman üretimin durduğu SİDEMİR’in şehir ekonomisine kazandırılması için kamuoyu oluşturulması bekleniyor. Sivas’ın adeta kanayan yarası olan SİDEMİR sorununun çözümü noktasında vekillerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da bir araya gelerek konuyu dile getirmesi isteniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu