GündemGenel

SESOB Başkanı Hakan Demirgil’den İftiralara Sert Tepki

SESOB Başkanı Hakan Demirgil’den İftiralara Sert Tepki

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) Başkanı Hakan Demirgil, sosyal medya üzerinden yapılan isimsiz iddialara karşı sert bir açıklama yaptı. Demirgil, herkese açık bir sosyal medya hesabından kimliği gizli kişilerce yapılan açıklamalara yönelik tepkisini dile getirdi ve bu tür iddiaların ciddiye alınamayacağını belirtti.

Demirgil, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “8 Temmuz Pazartesi günü, internet üzerinden yayın yapan bir Facebook sayfasında ismim kullanılarak ve temsil ettiğim kurumu ilgilendiren bir yazı paylaşılmıştır. Tüzel kişiliği olmayan, gerçek kişisi gizli ve basınla ilgisi tespit edilemeyen bu sayfa; tarz, üslup ve dayanaksız iddialar nedeniyle direkt olarak muhatap alınmamıştır. Ancak, ilgili sayfa ve şahsımı hedef alan iftiralarla ilgili yasal süreç avukatlarımızla birlikte hemen başlatılmıştır.”

Başkan Demirgil, esnaf teşkilatının demokratik seçimlerle iş başına geldiğini ve görevlerini titizlikle sürdürdüklerini vurguladı. Ayrıca, hizmetleri ve çalışmaları hakkında eleştirilerin her zaman açık olduğunu belirterek, doğru eleştirilerin kendilerine katkı sağladığını ifade etti.

Demirgil, iftiraların kendisini ve teşkilatını üzdüğünü dile getirerek, “Sivas’ta yaşayan, seçilmiş bir esnaf teşkilatının başkanı ve iş insanıyım. Namusumla, dürüstçe şehrime ve esnafıma hizmet ediyorum. Yapılan iftiraları asla kabul etmiyor ve bu konuda gerekli hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Son olarak, sosyal medya hesaplarından kimliği gizli kişilerin yaptığı açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Demirgil, “Saygıdeğer esnaf ve sanatkarlarımızla her türlü soru ve sorunlarına her zaman cevap verebilecek samimi ilişkiler içerisindeyiz. İlgili sayfayı ve bu paylaşımların arkasındaki kötü niyetli kişi veya kurumları esefle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu