GenelGündemYerel Haberler

Şehidin Adı Yaşatılsın

Sivas merkeze bağlı Gazi köyünde 2 yıl önce yıkılan ilk ve okulun yenisi bir türlü yapılmadı. Köyde eğitim gören çocuklar taşımalı eğitimle 16 kilometre uzaklıkta bulunan Çeltek köyüne gitmek zorunda kalıyor. Köyde yaşayan vatandaşlar okulun yeniden yapılmasını ve Pençe Kilit Operasyonunda şehit olan kahraman Uzman Çavuş Ömer Yıldırım’ın adının yeni yapılacak okulda yaşatılmasını istiyor.

Merkeze 39 kilometre uzaklıkta bulunan Gazi köyde yaklaşık 100 öğrenci bulunuyor. Yıllardır köyde eğitim gören öğrencilerin eğitim yuvaları 2 yıl önce depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkıldı. Okulda eğitim gören öğrencilerde okulun yıkılmasıyla taşımalı eğitimle Çeltek köyüne gönderildi. Aradan iki yıl geçmesine rağmen köyün okulu ise bir türlü yapılmadı. Köydeki çocuklar özellikle kış aylarında okula giderken büyük sıkıntı çekiyor.

Köyde yaşayan vatandaşlar hem okulun yeniden yapılmasını hem de Şehit Kahraman Uzman Çavuş Ömer Yıldırım’ın adının okula verilmesini istiyor. Köyde yaşayanlar Pençe Kilit Operasyonunda teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Ömer Yıldırım’ın doğup büyüdüğü topraklarda adının yaşatılmasını istiyor. Şehidinde eğitim gördüğü ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan okulun bir an önce yeniden yapılıp kahramanın anılarının okulda yaşatılması içinde köyde yaşayan vatandaşlar yetkilerden destek bekliyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu