Genel

Olgunlaşma Enstitüsü’nden Sergi

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü atölye çalışmaları, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında sergilendi.

Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen “Kültür ve Sanat Buluşması” sergisinin açılışına Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hilmi Ataseven, Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve protokol eşleri katıldı. Açılışta konuşan Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Aysel Şenlen, “Geçmiş ile gelecek arasında önemli bir köprü olduğunu düşündüğümüz kurumumuz, bugün buradaki etkinlik kapsamında tanıtacağımız el sanatlarımızı gelecek nesillere aktarmak gibi önemli bir vazifeyi üstlenmiştir.” dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyelerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesildi. Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve protokol üyeleri daha sonra sergiyi gezerek el emeği göz nuru sanatsal çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sergide; Kitre Bebek ve Yenihan Bebeği atölye çalışmaları, dokuma sanatları arasında yer alan; parmak, çarpana, mekikli ve kilim dokuma alanlarındaki atölye çalışmaları ile çorap örücülüğü, iğneli keçe, drapaj ve nakış alanı atölye çalışmalarının yanı sıra; resim, ebru, tezhip, ekolojik baskı, fayans kazıma ve kuyumculuk alanlarındaki sanatsal çalışmalar da yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu