GenelGündem

ÖĞRETMENLER SEVGİ DAĞITIR, İÇİMİZİ AYDINLATIR

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, her yıl büyük bir kıvançla kullanan 24 Kasım Öğretmenler Gününün, ülkemize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dileyerek, Öğretmenlerimizin gününü kutladı
Ülkemizin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran duyduklarını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, toplumda aydınlatıcı rol üstlenen, fedakarca hizmet veren öğretmenlerin ülkemizin geleceği olan çocukların gelişiminde , faydalı birey olmaları aileleri kadar fedakarca emek verdiğini ifade etti.
Toplumumuzu inşa eden mimarların öğretmenler olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “ Öğretmenlik mesleğin onurunu ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, sevginin, aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren örnek ve önder insanlardır. Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir. En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak eğitmeyi ve öğretmeyi her zaman benimsemiş, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için gayret göstermiştir.
Öğretmenler sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir. Toplumumuzda aydınlatıcı bir rol üstlenir. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesinde bizlere öncülük eder. Çocuklarımıza gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için öğretmenlerimize birkez daha teşekkür ediyorum. “dedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere onun yaktığı ışığı yeni nesillere taşıyan, geleceğin teminatı olan çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan, emek veren öğretmenler gününü kutluyor, bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu