EğitimGenelGündemVizyondakilerYerel Haberler

Nizamettin Koç’tan Adaylık Açıklaması

Nizamettin Koç, Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubeye aday olduğunu açıkladı.

Koç yaptığı yazılı açıklamada Eğitimciler Birliği Sendikasının 14 Şubat 1992’de eğitimci, şair ve yazar merhum Mehmet Akif İnan’ın öncülüğünde kurulan bir gönül hareketi olduğunu belirterek, “Eğitim-Bir-Sen, sivil toplum kuruluşlarının temel amacı olan toplumu aydınlatmayı, gerçekleri tarafsız ve bağımsız bir şekilde ele almayı, sorunlara çözüm önerisi sunmayı ve üyelerinin haklarını savunmayı amaçlamaktadır.

Eğitim- Bir- Sen  Sivas 2 No’lu Şube 700 ü aşkın üye sayısı olan bir sivil toplum kuruluşudur. Mevcut sendika şube yönetiminin tüm üyelerine eşit mesafede durmadığı, birlik ve beraberliği tesis etmediği, haksızlıklara karşı herhangi bir söylem ve eylem geliştirmediği, sendikal etkinliklere kendi yönetiminin dahi katılmadığı bir ortamda; üyeler arasında aidiyet bilincini, birliği ve beraberliği sağlamak için adaylığımız açıklıyoruz.

İlk günkü heyecan ve özveriyle camiamızın her üyesini ötekileştirmeden samimiyetle kucaklamak, birlik ve beraberliğimizi yeniden inşa etmek için; sadece belli bir kesimin değil tüm üyelerimizin haklarını korum

ak için Ekim  ayı sonunda yapılacak olan Eğitimciler Birliği Sendikası Sivas 2 Nolu Şube Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu için talip olduk.

Güçlünün değil haklının yanında; taraflı tarafsız, üye olan – olmayan ayrımı yapmadan mazlumun yanında yer alacağız. Üyemiz olsun olmasın tüm üniversite çalışanlarının haklarını savunmak, sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olmak ve bu sivil toplum kuruluşunun büyük bir sendika olduğunu yeniden hatırlatmak için, üst perdeden konuşmadan, tabandan gelen seslere kulak vererek sendika yönetimi için aday olduk.

Bizler zorluğa talip olan insanlarız. Bu zorlu yolculukta en büyük gücümüz, örgütlülüğümüzdür. Sorunların çözümü de kazanımların yolu da güçlerimizi birleştirmekten, dayanışmaktan, el ele vermekten, omuz omuza yürümekten geçmektedir. Örgütlülük, emeğin ve adaletin itici gücüdür. Türkiye’nin en büyük emek örgütü olmak, omuzlarımıza aynı büyüklükte bir misyon da yüklüyor.

Üniversitemizde çalışan akademik ve idari personelin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Çözüm noktasında projelerimiz hazır. Hazırladığımız proje ve faaliyetlerle tüm üye ve üniversite çalışanlarını kapsayan, birlik ve beraberlik içerisinde, üyelerinin haklarını koruyacak hareketimizin başarıya ulaşması için siz değerli üyelerimizden desteklerinizi bekliyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu