GenelGündem

Milli Eğitim Müdürü Aslan’dan Öğrencilere 3T Uyarısı

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, hayırsever iş insanı Hadi Töre tarafından iç tefrişatı yaptırılan Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu ana sınıfını ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 10 Bin Okul Projesi kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde hayırsever iş insanı Hadi Töre’nin desteği ile ana sınıfı oluşturuldu. Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Şube Müdürleri Hülya Bozbıyık ve Bekir Dal ile birlikte okulu ziyaret ederek iç tefrişatı tamamlanan ana sınıfında incelemede bulundu. Aslan, bu kapsamda iş insanı Hadi Töre ile de bir araya geldi. Töre’ye eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür eden Aslan, anasınıfının açılışının Vali Salih Ayhan’ın teşrifleri ile yapılmasının planlandığını söyledi.
3T UYARISINI YİNELEDİ
Daha sonra 7 ve 8’inci sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Aslan, öğrencilere daha önceki okul ziyaretlerinde olduğu gibi Tablet, Telefon ve Televizyon (3T) uyarısında bulundu. Öğrencilerden zamanı ve yaşadıkları anı iyi değerlendirmelerini isteyen Aslan, “Özellikle sınav sürecinde olduğunuz için, sadece derslerinize odaklanmanızı ve dikkatinizi dağıtabilecek tablet, telefon ve televizyondan mümkün olduğunca uzak durmanızı istiyoruz. Hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği için kendinizi en iyi şekilde yetiştirin.” İfadelerini kullandı.
Bir süre öğrencilerle sohbet eden Aslan, daha sonra iş insanı Hadi Töre ve şube müdürlerimizle birlikte okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu