GenelGündemYerel Haberler

Meslek Liseleri Gönüllere Dokundu

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında Sivas’ta meslek lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin 5 bin 898 kişinin hayatına dokunduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında Sivas’ta, gönüllere dokunan çalışmalar yürütülüyor. Meslek lisesi öğrenci ve öğretmenleri gerçekleştirdikleri çalışmalarla ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor. Dezavantajlı ailelere eğitim, eşya-malzeme temini ve yapım-onarım işleri alanında önemli katkılar sağlanıyor.

Bu kapsamda Kılavuz Mahallesinde ihtiyaç sahibi bir aileye yardım eli uzatan Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, ailenin ikamet ettiği konutun elektrik tesisatı ile pencerelerini yeniledi. Öğrenciler ayrıca küçük yaştaki aile bireylerine öz bakım ve kuaförlük hizmeti sundu. Hayatlarında ilk kez saçlarını yaptıran çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

Proje kapsamında mesleki eğitim merkezi öğrencilerle birlikte ihtiyaç sahibi ailenin misafiri olan Aslan, çocuklara büyük mutluluk yaşatan ve gönüllerine dokunan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

Sivas’ta “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi”  kapsamında yürütülen çalışmalara değinen Aslan, “Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in öncülüğünde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi hayata geçirildi. İlimizde bu proje kapsamında mesleki ve teknik Anadolu liselerimiz ve mesleki eğitim merkezlerimiz dezavantajlı, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak onların hayatına dokunuyor. Ailelerimizin öz bakımları, evlerinin elektrik tesisatı ile ilgili problemlerinin çözümü, kapı ve pencerelerinin bakım onarımı gibi çalışmalar ilgili alan/dal öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştiriliyor.” dedi.

Proje kapsamında Sivas’ta bugüne kadar eğitim alanında bin 759 haneyi ulaşılarak 311 etkinlik/çalışma gerçekleştirildiğini belirten Aslan, bu çalışmalardan 3 bin 248 kişinin faydalandığını söyledi. Eşya-malzeme temini konusunda ise 84 çalışma gerçekleştirildiğini belirten Aslan, 696 haneyi kapsayan bu çalışmalardan ise bin 913 kişinin istifade ettiğini ifade etti.

Aslan, meslek lisesi öğrenci ve öğretmenlerince yapım-onarım işleri alanında ise 83 etkinlik gerçekleştirildiğini, 278 haneyi kapsayan bu etkinliklerden 737 kişinin faydalandığını vurguladı. Tüm bu çalışmalara bin 889 görevli öğretmen ve 3 bin 496 görevli öğrencinin katıldığını ifade eden Aslan, toplamda 478 etkinlikle 2 bin 733 hanede 5 bin 898 kişinin hayatına dokunan çalışmalara imza atıldığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu