GenelGündem

Başkan Eken’den Dedikoduculara Ayar!

Demirağ OSB’de çalışmaları inceleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, icraat değil laf üretenleri uyardı; “Sivas’ta dedikodularla birlik ve beraberliği bozmaya çalışanlara ne Valimiz, ne Belediye Başkanımız ne de biz müsaade ederiz. Bu şehir artık birlik ve beraberliği sağladı” dedi.
Sivas’ın yeni üretim ve istihdam üssü olacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.
Her fırsatta bölgede yürütülen çalışmaları yakından takip eden Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın ile birlikte Demirağ OSB’ye giderek içme suyu, kanalizasyon, elektrik hattı ve diğer alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek Demirağ OSB Müdürü Mustafa Beştepe’den bilgi aldı.

Demirağ OSB Sivas’a Değer Katacak


Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve TSO Başkanı Mustafa Eken fabrikaya montajı gerçekleştirilen kaynak makinasının da ilk vidasını sıkarak hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Vali Salih Ayhan burada yaptığı açıklamada, Demirağ OSB’de ciddi bir ilerlemenin olduğunu belirterek, “Kısa vadede yüzde 70 oranında çalışmalar tamamlanmış olacak. Yeni yatırımlar yapılmaya devam edildikçe yeni ihtiyaçlar da doğacak. İnşallah yılsonunda altyapısı büyük oranda tamamlanmış ve yatırım yapılabilir OSB’ye kavuşmuş olacağız.” dedi.

Ödenek Sorunu Yok, Her Şey Yolunda


Demirağ OSB’de devam eden çalışmalar için herhangi bir ödenek sorunu yaşanmadığını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her türlü desteğin verildiğini aktaran Vali Salih Ayhan, Sivas’ın geleceği, ideali olan Demirağ OSB’nin üretim ve istihdam merkezi olacağını kaydetti.
Demirağ OSB altyapı çalışmaları devam ederken bir taraftan yatırım temellerinin atıldığını anlatan Vali Ayhan, GÖK YAPI firmasının Ekim ayında üretime başlayacağını söyledi.

Sivas’ta ‘İnanmışlık var birliktelik var. Kurumlarımız, üretime ve istihdama katkı sunan iş insanlarına destek veriyor.’ sözleriyle şehrin kalkınmaya devam ettiğini dile getiren Vali Ayhan, “Şehrimiz yeni bir yatırımlarla bölgenin cazibe merkezi olacak.” şeklinde konuştu.

Şehire; spordan tarıma, eğitimden kültüre, turizmden sosyal projelere kadar her alanda ve her anlamda proje kazandırıldığını ifade eden Vali Ayhan, “Firmamıza şehrimize kattığı katma değer için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Başkan Bilgin, İş İnsanlarına Destek Olmaya Devam Edeceğiz


Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise üretim ve istihdam merkezi olacak ve en az 40 bin kişinin istihdam edileceği Demirağ OSB’de çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, “Bizler Sivas’ta kamu kurum ve kuruluşları olarak şehre iş ve aş kapısı açacak her projeye destek vereceğiz. Sivas geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Hem 1 OSB hem de Demirağ OSB, sadece Sivas’ın değil ülkemizin lokomotifi olacak.” dedi.

Başkan Eken Sivas’ı Daha Güzel Yarınlar Bekliyor
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise Sivas’ta kamuoyunda yanlış bilgilendirilmeler yapıldığına dikkat çekerek, Demirağ OSB’de çalışmaların geciktiği ve tarım arazilerinin feda edildiği gibi söylentilere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.
Başkan Eken, “Bir taraftan istihdam artarken diğer yandan da hazine arazilerinin tarıma açılmasıyla tarım arazilerinde yüzde 5 artış söz konusu. Çiftçimiz rahat olsun. Sanayi gelişmezse işsizlik bitmez. Tabi ki tarımı ve turizmi de geliştireceğiz. Ne kadar sektör çeşitliliği o kadar istihdam çeşitliliği olur.” dedi.
Çalışmaların aralıksız sürdüğü Demirağ OSB’nin bir an önce cazibe merkezleri programına alınması için müjdeli haber beklediklerini ifade eden Başkan Eken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman Sivas’a ayrı bir önem verdiğini söyledi.
Sivas’ta sağlanan birlik ve beraberlik ortamının iş insanlarına güç verdiğini kaydeden Başkan Eken, “Özel sektör ilimize yeni tesisler kazandırmaya devam edecek. Hemşerilerimiz rahat olsun ilimizde işsizlik bitecek. Her şeyi devletten beklemeyelim. Şehrimizi daha güzel yarınlar bekliyor. Sivas ile ilgili dedikodu yapan Sivas’a zarar verenler bu memlekette çalışan insanların dedikodusunu artık yapmasınlar. Övgü beklemiyoruz, dedikoduyu bıraksınlar. Burada ciddi çalışan bir ekip var, ciddi çalışan bir belediye var. Ciddi çalışan bir vali var, ciddi de çalışan bir Sivas TSO var. O yüzden birlik ve beraberliği kimse bozmaya kalkmasın buna da ne Sayın Valim müsaade eder, ne Belediye Başkanı müsaade eder. Ne de biz sanayiciler ve iş adamları olarak müsaade ederiz. Bu şehir artık birlik ve beraberliği sağladı. Bu birlik ve beraberlik inşallah Sivas’ı çok çok çok güzel günler bekliyor diyorum tekrar alt yapımızın Demirağ Organizemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu