GenelGündemYerel Haberler

Kolaylaştırmıyorsunuz Bari En Azından Zorlaştırmayın

Sivas’ta basın mensuplarına yönelik yapılan müdahalenin ardından Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu İl Temsilcisi Hakan Sezerer bir bildiri yayınlayarak tepki gösterdi.

Sezerer bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

Basın mensupları, halkın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmek için tüm zorluklara göğüs geriyor.

Ancak tüm bunlara rağmen Sivas’ta özellikle son dönemlerde bazı kamu görevlilerinin basın mensuplarına karşı yaygınlaşan “basın özgürlüğüne müdahale” tarzında ki yaklaşımlarına üzülerek şahit oluyoruz.

Saha köprü görevi yapan basın mensubu arkadaşlarımızın haber alma, fotoğraf çekme, kamuyu bilgilendirme gibi asli görevlerini ifa etmelerine kolaylaştırmıyorsunuz bari en azından zorlaştırmayın…

Devlet ile millet arasında köprü olma görevini üstlenenen ve bu son derece ulvi ve önemli görevi yerine getirme mücadelesi verirken, meslektaşlarımızın bazı kamu görevlileri tarafından işlerini yapmayı engelleyecek şekilde karşılaştıkları bu yaklaşımları kınıyorum.

Başta Mülki Amirimiz Olan Sayın Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek olmak üzere tüm ilgilileri basın özgürlüğü hakkı kapsamında tedbir almaya çağırıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu